Course VTT XC INSULABIKE - SOTTA


77 accounted participants




General classification


Date of the race : 05/05/2019. Departure at 10:30

PDF RESULTS

Under proof N° 1


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Jonathan LOPEZ144INSULABIKE30:14:520:50:29
2Rudy DOUSSET10430:17:050:57:02
3Vincent YVON15930:19:291:06:50

Under proof N° 2


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Guillaume LUZI145INSULABIKE30:19:431:04:49
2Emilien VAIREAUX157VELO CLUB PORTO VECCHIAIS30:19:521:06:27
3Stephane VAIREAUX158VELO CLUB PORTO VECCHIAIS30:20:161:06:52
4Thomas LIGNEE142CLUB ALPANA30:20:351:08:53
5Gilles MARCHINI146CLUB ALPANA30:20:551:09:00
6Marc NESA149CLUB ALPANA30:21:071:10:12
7Frederic PRAT151INSULABIKE30:21:451:10:44
8Bernard ALBERTINI118INSULABIKE30:21:361:11:32
9Pierre NATALI148TENDA VTT NATURA30:21:581:11:37
10Maxime CASAMATTA129CLUB ALPANA30:22:521:14:07
11Jean Jean GERONIMI134VeLO CLUB DE L ORIENTE30:22:371:14:07
12Filou BIANCARDINI124INSULABIKE30:22:311:14:08
13Thomas SARTER153VeLO CLUB DE L ORIENTE30:23:071:15:05
14Antoine BARTOLI121CLUB ALPANA30:22:381:15:26
15Michal HLIVáK138VELO CLUB PORTO VECCHIAIS30:23:511:17:37
16Toussaint SIGNANI155VeLO CLUB DE L ORIENTE30:23:571:18:38
17Thomas GREGOIRE137CTCA30:23:381:18:43
18Pierre MATTHIEU10330:24:041:18:52
19Maurice CARDI10230:23:541:19:31
20Yann LE MINIER14030:24:511:20:59
21Renaud BONETTO12630:24:241:21:05
22Stephane LONGUET143VeLO CLUB DE L ORIENTE30:25:031:22:41
23Remi ALONSO120SUD CORSE TRIATHLON30:25:301:23:07
24Flaviu FILIDORI132BMX TECH CORSICA30:24:151:23:14
25Antoine Louis GIUDICELLI136VeLO CLUB DE L ORIENTE30:25:111:23:25
26Laurent GIRE135CTCA30:25:411:25:07
27Steve ENGINGER131INSULABIKE30:27:481:28:47
28Arnaud BOISSIER125CCCV30:28:201:32:35
29Jean Christophe BERTRAND123CLUB ALPANA30:25:481:33:00
30Arthur TILLOUX156INSULABIKE30:28:441:35:14
31Philippe CANONICI127CTCA30:29:111:37:10
32Bernard LIGNEE141CLUB ALPANA30:30:521:42:19
33Jean Pierre CASAMATTA128CLUB ALPANA30:30:551:42:19

Under proof N° 3


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Ugo BERTRAND172CLUB ALPANA20:20:460:46:35
2Lisandru BERTINI171INSULABIKE20:24:160:50:22
3Camille HORRACH MATTARELLI173CLUB ALPANA20:23:030:51:10
4Paul Andre MELA176INSULABIKE20:24:190:56:08
5Valentin ANSALONI170INSULABIKE20:27:140:59:55
6Jean Gabriel LANFRANCHI174CLUB ALPANA20:27:131:00:17

Under proof N° 4


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Karine BODINEAU167CTCA20:25:480:59:29
2Léa BERTRAND166CLUB ALPANA20:32:221:07:14
3Aurore PICCIOCCHI168INSULABIKE20:34:161:09:02

Under proof N° 5


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Maxime LUZI192INSULABIKE10:26:450:26:45
2Louis LAMBERT188INSULABIKE10:27:090:27:09
3Lisandru LANFRANCHI189CLUB ALPANA10:28:080:28:08
4Enzo LE MINIER190CLUB ALPANA10:31:010:31:01
5Mathis LACOURCELLE187CCCV10:31:520:31:52
6Dominique NERI193TENDA VTT NATURA10:32:350:32:35
7Hadrien TADDEI ARMADANS196TENDA VTT NATURA10:32:430:32:43
8Jules LOISEL191SUD CORSE TRIATHLON10:33:020:33:02
9Kevin PRAT195INSULABIKE10:33:500:33:50
10Lucas COLI186INSULABIKE10:38:310:38:31

Under proof N° 6


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Andria GHELARDINI182TENDA VTT NATURA10:08:100:08:10
2Baptiste BOISSIER180CCCV10:09:450:09:45
3Lea LAMBERT183CTCA10:11:350:11:35
4Marie Angéle NERI163TENDA VTT NATURA10:11:440:11:44
5Paul NATALI184TENDA VTT NATURA10:12:100:12:10

Under proof N° 7


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Raphael CARDI160TENDA VTT NATURA20:08:000:16:04
2Ylies RACHIDI164TENDA VTT NATURA20:08:000:16:07
3Andria LANFRANCHI161CLUB ALPANA20:08:050:16:30
4Lalo VADELLA SAEZ165TENDA VTT NATURA20:08:510:18:13
5Fanny LUZI111INSULABIKE20:09:530:20:03
6Mina LERAY110CTCA20:09:520:20:03
7Arthur LONGUET162VCO20:11:020:23:37

Under proof N° 8


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Mathieu PADOVANI113CLUB ALPANA30:06:460:21:40
2Marc Antoine LABYDOIRE109INSULABIKE30:07:240:23:04
3Marcu Andria CAPPURI107TENDA VTT NATURA30:07:580:25:03
4Charles Nicolas ZUCCARELLI115TENDA VTT NATURA30:08:050:26:02
5Francois Marie GIACINTI108CTCA30:08:140:26:09
6Mathis DENET10130:08:470:27:41
7Pierre Antoine NATALI112TENDA VTT NATURA30:08:440:28:15
8Kelya PRAT194INSULABIKE30:08:520:28:16

Under proof N° 9


Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
Class.ParticipantBibClubToursFasterTime
1Ange BERETTI11630:00:490:02:36
2Lina LOPEZ117INSULABIKE30:00:480:02:41

ALL RACES